Platform for B2B seminarer, webinarer og blog. 5.000+ medlemmer INFO
De 10 nyeste:

2025-08-20: Nanna Hansson, Direktør, Hansso    2025-08-19: Anette Weber, Product Owner, Forca    2025-08-19: Søren Ibsen, CEO, CKI Gruppen    2025-08-18: Anette Thorup, Kundecenterchef, Energi Fyn    2025-08-15: Uyen Nguyen, Senior Commercial Excellence Manager, Orifarm    2025-08-15: Charlotte Amalie Hvilshøj, Kommunikationsmedarbejder, Gældsstyrelsen    2025-08-14: Helle Saugstrup, Kommunikationsmedarbejder, Gældsstyrelsen    2025-08-14: Dorthe von Qualen Hansen, Kommunikation, Gældsstyrelsen    2025-08-13: Sanne Brigsted, Konsulent, Brigsted marketing    2025-08-13: Jan Plettner, Marketing Manager, Strategy, Regal Rexnord    

MarketCommunity.com
  • DIne bookninger

Select Page

Foredragsholder ● Konferencier

Rushy Rashid

HURTIG, GRATIS FORESPØRGSEL
  • Gratis idéer og råd
  • Forespørgsler
  • Hurtigt svar
Send formularen eller kontakt
Bjarke på: 21 60 23 00 eller
bjarke@marketcommunity.com
Rushy Rashid

En moderator og ordstyrer der kan gribe det uventede, styre med autoritet og frækhed i stemmen

Min tilgang som moderator: Med et glimt i øjet er jeg god til at udfordre, analysere og gribe det uventede for at få det væsentlige frem i en debat. Og jeg er også god til at holde deltagerne fast på deres pointer og tiden. Med 7 års erfaring som live-vært er jeg vant til at inddrage tilhørerne … og skulle noget gå skævt, griber jeg situationen og holder hovedet koldt og debatten på sporet. Jeg har en helt særlig evne til at få mennesker i tale, som ikke er medie-vante og har en svær historie eller skæbne. Og med lige stor selvfølgelighed har jeg interviewet lige fra jihadisten i Syrien til prisbelønnede internationale forfattere som Salman Rushdie og Arundhati Roy. Ingen er for stor eller for lille til at fortælle en god historie.

Jeg er forfatter og medforfatter til trilogien om kulturmødet mellem pakistanske indvandrere og det danske samfund, som jeg har modtaget flere priser for. For mit virke som journalist og forfatter har jeg modtaget DOF’s Dansk Folkeoplysningspris 2019.



Konferencier:

Rushys Roulette - live på scenen. Mangler du et indslag på konferencen eller årsmødet, hvor emnet bliver belyst med en anden tilgang end den, at der igen står en og læser op af årsberetningen eller holder talen, som han/hun også gjorde sidste år eller sidste år igen? Så er Rushys Roulette - live på scenen, lige det du søger. Ingredienserne består af: Et ekspertpanel af to personer med forskellige holdninger ift emnet - et par cases, der præsenterer en problemstilling, og en ordstyrer der får debatten til at leve... Jeg har 7 års erfaring som redaktør og radiovært på Rushys Roulette, hvor jeg tog favntag med de sværeste debatter overhovedet to timer live hver onsdag. Nu overfører jeg konceptet fra Rushys Roulette live på scenen. Hvis du mangler sparring eller har brug for at gøre oplægget skarpt og præcist, er jeg frisk på det. Og hvis du har brug for hjælp til at finde de rigtige personer, hjælper jeg gerne til ud fra mit kæmpe netværk.

Foredrag:

Varighed:

Opret dit B2B webinar eller seminar gratis

Login

Opret ny gratis profil
Glemt password?
Hjælp/spørgsmål?
Det er gratis at oprette en profil. Med en profil kan du tilmelde dig- og oprette dine egne b2b webinarer og seminarer.

SEMINAR-ANBEFALINGER

Digital markedsføring; Byggebranche … hvad nu?
 Læs anbefalingen
20-08-2025, Søren Ibsen, CEO, CKI Gruppen
Sådan bliver du synlig på ChatGPT og andre AI værktøjer
 Læs anbefalingen
15-08-2025, Maibritt Rittermann, Konsulent, Rittermann
Lær at spare 2-3 timer om ugen på skriftlig kommunikation med ChatGPT
 Læs anbefalingen
14-08-2025, Britt Lightbody, Marketing Koordinator, Svendborg Brakes / RegalRexnord
Læs aktuelle anbefalinger >>

SEMINAR-KALENDER

  • 04. september | Webinar Account Based Marketing – fra strategi til handling
  • 11. september | Webinar Sådan kommer du tættere på din målgruppe med personalisering!
  • 02. oktober | Webinar CRO – sådan får du flere konverteringer
  • 21. oktober | Webinar Lær at bruge seminarer og webinarer til New Biz og leadgenerering
  • 23. oktober | Webinar 7 tips til at skrive succesfulde seminar-invitationer
  • 23. oktober | Webinar Sådan bruger du psykologiske elementer til at skabe følelser og tillid til dig og dit produkt
  • 30. oktober | Webinar Sådan etablerer du følelser og tillid i det skrevne og i adfærdsdesignet

mBriefings.com/Marketcommunity.com
Lottenborgvej 24 (Ordnung)
2800 Kgs. Lyngby
Kontakt: carsten@mbriefings.com
Telefon: +45 29930790

  • DIne bookninger
  • Din profil
    • Opret ny profil
    • Opdater profil
    • Glemt password
    • Slet profil

© 2018 marketcommunity.com. All Rights Reserved.

  • DIne bookninger
  • Din profil
Opret en profil, så du gratis kan:

Booke pladser til seminarer og webinarer

Få besked om nye events som en af de første

Opret profil
X
Vi bruger cookies til at forstå, hvordan du bruger vores websted, så vi kan forbedre din oplevelse. Dette inkluderer personalisering af indhold og reklamer. Ved at trykke OK accepterer du vores brug af cookies. OK